Щоб країна могла жити потрібно, щоб жили права.
А. Міцкевич
Історія прав людини – це історія людства. Змінювалась людина – змінювалися її погляди на себе й на свої права.
Упродовж історії було чимало періодів, коли цінність і неповторність людини ігнорувалися. Проте поступово набула поширення і затвердилася ідея необхідності визнання за будь-якою людиною невід’ємних прав, які не можна ігнорувати.
10 грудня світ відзначає Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 р. Організація об’єднаних націй прийняла Загальну декларацію прав людини.
У Декларації заявлено, що кожна людина повинна мати всі права і свободи, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних переконань, соціального походження чи майнового стану.
Напередодні Міжнародного дня прав людини у 9-А класі Плесецької гімназії відбувся брей-ринг «Мої права й обов’язки», на якому учні знайомилися зі змістом основних статей Конституції України, Конвенції ООН про права дитини,формували уявлення про різницю між потребами й забаганками людини.
Команди взяли участь у мозковому штурмі «Що ми можемо зробити?», грі «Права та обов’язки», інтерактивних вправах.
Між командами дев’ятикласників панувала дуже тепла та дружня атмосфера.
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-36-679-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-37-200-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-37-663-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-39-892-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-40-365-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-41-000-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-42-166-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/зображення_viber_2023-11-16_13-44-43-486-768x1024.jpg)