«Професійна майстерність у дії: атестація через практику»

24 березня у Плесецькій гімназії відбулася педагогічна рада на тему «Професійна майстерність у дії: атестація через практику», яка стала важливим етапом у підбитті підсумків атестації педагогічних працівників та окресленні нових напрямів професійного розвитку.
Директор гімназії Юлія Савченко акцентувала увагу на значенні атестації як дієвого інструменту професійного зростання педагогів, підкресливши її роль у підвищенні якості освітнього процесу.
У рамках панорами педагогічних досягнень відбувся обмін досвідом учителів та асистентів учителя, які атестуються. Педагоги презентували власні портфоліо, ділилися напрацюваннями, демонстрували практичні кейси та проводили майстер-класи. Зокрема, було висвітлено:

  • роль асистента вчителя у забезпеченні рівного доступу до якісної освіти;
  • особливості впровадження особистісно-зорієнтованого навчання в умовах інклюзивного середовища;
  • ефективність технологій спільного викладання;
  • важливість тісної співпраці між учителем та асистентом;
  • сучасні виклики та можливості використання штучного інтелекту в освіті, зокрема застосунку Gamma;
  • практичні підходи до розвитку творчих і технологічних компетентностей учнів.
    Жвавим і продуктивним став професійний діалог у форматі «Відкрите коло», під час якого педагоги обговорили ідеї, які можна впроваджувати вже сьогодні, визначили універсальні інструменти роботи та поділилися враженнями від представленого досвіду.
    У другій частині засідання розглянуто актуальні зміни в нормативно-правовій базі:
  • обговорено новий Порядок організації інклюзивного навчання (Постанова КМУ від 05.02.2026 №129);
  • проаналізовано зміни до Порядку обліку дітей дошкільного та шкільного віку (Постанова КМУ від 25.02.2026 №241).
    Також було ухвалено рішення щодо визнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників, отриманих поза межами ліцензованих закладів освіти.
    Педагогічна рада пройшла у конструктивній атмосфері, сприяла професійному зростанню педагогів та стала майданчиком для обміну сучасними освітніми практиками, що спрямовані на підвищення якості освіти в гімназії. Вітаємо педагогів з успішною атестацієї.

Залишити відповідь