Всесвітній день вишиванки

   Я вишию сорочку кольорову    

Й по білім світі гордо в ній піду.

У ній зустріну пору світанкову

І щастя світле я у ній знайду…

  Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

  Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання  вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

   Плесецька ЗОШ І-ІІІ ступенів також долучилася до «Всесвітнього  дня вишиванки».

    В акції взяли участь не лише здобувачі освіти, а й усі вчителі та персонал освітнього закладу.

 У вестибюлі нашої  школи створено виставку старовинних вишиванок ручної роботи, а також тематичну фотозону.

   Протягом дня було проведено безліч виховних заходів: “Україна в вишиванці”, ” Шануємо українські традиції”,  “Вишиванка – твій генетичний код”, “Вишиванка – символ України”  на яких здобувачі освіти долучилися до історії виникнення вишиванки, побували у ролі модельєрів, створивши моделі власних вишиванок; виготовили різноманітні аплікації,  поглибили свої знання про  особливості національного одягу українського народу, зокрема, вишитої сорочки, її значення, особливості колориту та символіки; переглянули презентації;  здійснили віртуальну подорож  у музей Івана Гончара, де представлена експозиція різноманітних вишиванок.

     Також дітям продемонстровано вишиванку ручної роботи, якій понад сто років.

 Сьогодні в нашій школі панували позитивні емоції, піднесений настрій та відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Залишити відповідь