21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.
Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
З метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції Гідності в Плесецькій гімназії були проведені виховні години «Україна – країна нескорених!», на яких діти ознайомилися з подіями та фактами обох революцій. Дізналися про те, що їм передувала ще одна визначальна для становлення державності України подія – «Революція на граніті», яка відбулась з2 по 17 жовтня 1990 року і була повністю організована силами студентства. Одним із гасел протестуючих було: «я згоден покласти життя на вівтар вільної України!»
Хвилиною мовчання всі вшанували загиблих під час проведення Революції Гідності.
Також в бібліотеці Плесецької гімназії була створена та презентована виставка «Події, що змінили Україну», яка була використана під час проведення виховних годин.
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/Без-названия-1.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/зображення_viber_2022-11-21_12-55-16-011-768x1024.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/зображення_viber_2022-11-21_14-26-40-925-1024x607.jpg)
![](https://www.plesetskaschool.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/зображення_viber_2022-11-21_14-26-41-181-1024x601.jpg)